Blog

huta stali

Na czym polega nawęglanie?

W przemyśle metalurgicznym nawęglanie jest to jedną z najważniejszych metod obróbki cieplnej, stosowana zarówno w produkcji części samochodowych, maszyn przemysłowych, jak i narzędzi. W niniejszym artykule omówimy szczegółowo proces nawęglania oraz jego znaczenie dla właściwości mechanicznych stali.

Read more ...

krata

Czym różnią się kraty pomostowe zgrzewane i kraty prasowane?

Kraty pomostowe to niezbędny element w budownictwie przemysłowym, magazynowym czy komunikacyjnym, gdzie pełnią funkcję podestów, schodów czy mostków. Ich zadaniem jest zapewnienie bezpiecznego poruszania się pracowników oraz umożliwienie swobodnego przepływu powietrza, światła i substancji. W zależności od technologii produkcji wyróżniamy dwa główne rodzaje krat pomostowych - zgrzewane i prasowane. W artykule omówimy różnice między nimi oraz ich zastosowania.

Read more ...

blacha

Co to jest blacha żaroodporna?

Blacha żaroodporna jest szeroko stosowana w przemyśle, gdzie materiały są narażone na działanie gorących gazów, pyłów oraz innych czynników powodujących wzrost temperatury. Właśnie dzięki tym wyjątkowym właściwościom blachy żaroodporne zdobywają coraz większą popularność w różnych gałęziach przemysłu. Czym jeszcze wyróżnia się blacha żaroodporna?

Read more ...

blacha kotłowa

Charakterystyka i zastosowanie blach kotłowych

Blachy kotłowe wykorzystywane są głównie do budowy kotłów i zbiorników ciśnieniowych. Do ich produkcji wykorzystywana jest stal kotłowa w różnych gatunkach, w zależności od przeznaczenia, a nie rzadko pracują one w bardzo trudnych warunkach, bo w temperaturach sięgających do 600°C, czy ciśnienia sięgające nawet do 100 barów i do tego w środowiskach chemicznie aktywnych. Dlatego do konstrukcji kotłów, czy zbiorników ciśnieniowych dobiera się odpowiedni gatunek blach kotłowych oraz grubość w zależności od konkretnej temperatury, ciśnienia i medium, by zapewnić wytrzymałość na najwyższym poziomie. Standardowo blachy kotłowe dostępne są w grubościach od 2 mm do 100 mm, a grubsze na zamówienie.

Read more ...

mikołajki

Impreza Mikołajkowa

Nasza firma poza profesjonalną obsługą oraz niezawodnością w swoim fachu może również pochwalić się zaangażowaniem w akcje dobroczynne. Wierzymy bowiem, że firma to przede wszystkim ludzie. Chcemy wykorzystać nasze zasoby do szerzenia dobroci oraz promowania pozytywnych wartości.

Read more ...

schody z kraty pomostowej

Z jakiej stali powstają kraty pomostowe?

Kraty pomostowe wykorzystywane są w wielu różnych gałęziach przemysłu. Przed wyborem odpowiednich krat należy dobrze się zastanowić, gdzie dokładnie będą one zamontowane i jakiego rodzaju obciążenie będą musiały przenosić. Dane te pozwolą dobrać właściwą wielkość krat, a także materiał, z jakiego mają być one wykonane. Precyzyjne określenie parametrów gwarantuje trwałość krat pomostowych, a w konsekwencji także konieczne w zakładzie pracy bezpieczeństwo ludzi.

Read more ...