Blog

Z jakiej stali powstają kraty pomostowe?

Kraty pomostowe wykorzystywane są w wielu różnych gałęziach przemysłu. Przed wyborem odpowiednich krat należy dobrze się zastanowić, gdzie dokładnie będą one zamontowane i jakiego rodzaju obciążenie będą musiały przenosić. Dane te pozwolą dobrać właściwą wielkość krat, a także materiał, z jakiego mają być one wykonane. Precyzyjne określenie parametrów gwarantuje trwałość krat pomostowych, a w konsekwencji także konieczne w zakładzie pracy bezpieczeństwo ludzi.

Jakiego rodzaju stal wykorzystywana jest do produkcji krat pomostowych?

Ze względu na swoją wyjątkową wytrzymałość, stal jest podstawowym materiałem, z którego wyrabiane są kraty pomostowe, jak również stopnie. Stal wykazuje odporność na czynniki zewnętrzne, dzięki czemu jej żywotność jest bardzo długa. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem wysokiej jakości stalowych krat pomostowych na Śląsku, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Jesteśmy renomowanym dystrybutorem krat wykonywanych z takich materiałów jak:

  • stal czarna – stal węglowa S235, S275 lub S355. Jest bardzo wytrzymała, a przy tym łatwa w obróbce. Wykazuje znakomitą spawalność, dlatego stosowana jest nie tylko do produkcji krat pomostowych, ale wielu innych wymagających konstrukcji, maszyn i komponentów. Kraty ze stali węglowej poddawane są procesowi cynkowania w celu zabezpieczenia antykorozyjnego,
  • stal nierdzewna – INOX304/1.4301 i INOX316L/1.4404, odporna na korozję głównie za sprawą obecnego w jej składzie chromu, ponadprzeciętnie wytrzymała, a przy tym podatna na formowanie.

Oferowane przez nas wyroby pochodzą wyłącznie od uznanych producentów, gwarantujemy więc najwyższą jakość krat pomostowych, schodów i wielu innych elementów, które przez długie lata nie tracą swoich właściwości.