Blog

blacha

Co to jest blacha żaroodporna?

Blacha żaroodporna jest szeroko stosowana w przemyśle, gdzie materiały są narażone na działanie gorących gazów, pyłów oraz innych czynników powodujących wzrost temperatury. Właśnie dzięki tym wyjątkowym właściwościom blachy żaroodporne zdobywają coraz większą popularność w różnych gałęziach przemysłu. Czym jeszcze wyróżnia się blacha żaroodporna?

Czytaj więcej...

blacha kotłowa

Charakterystyka i zastosowanie blach kotłowych

Blachy kotłowe wykorzystywane są głównie do budowy kotłów i zbiorników ciśnieniowych. Do ich produkcji wykorzystywana jest stal kotłowa w różnych gatunkach, w zależności od przeznaczenia, a nie rzadko pracują one w bardzo trudnych warunkach, bo w temperaturach sięgających do 600°C, czy ciśnienia sięgające nawet do 100 barów i do tego w środowiskach chemicznie aktywnych. Dlatego do konstrukcji kotłów, czy zbiorników ciśnieniowych dobiera się odpowiedni gatunek blach kotłowych oraz grubość w zależności od konkretnej temperatury, ciśnienia i medium, by zapewnić wytrzymałość na najwyższym poziomie. Standardowo blachy kotłowe dostępne są w grubościach od 2 mm do 100 mm, a grubsze na zamówienie.

Czytaj więcej...

mikołajki

Impreza Mikołajkowa

Nasza firma poza profesjonalną obsługą oraz niezawodnością w swoim fachu może również pochwalić się zaangażowaniem w akcje dobroczynne. Wierzymy bowiem, że firma to przede wszystkim ludzie. Chcemy wykorzystać nasze zasoby do szerzenia dobroci oraz promowania pozytywnych wartości.

Czytaj więcej...

schody z kraty pomostowej

Z jakiej stali powstają kraty pomostowe?

Kraty pomostowe wykorzystywane są w wielu różnych gałęziach przemysłu. Przed wyborem odpowiednich krat należy dobrze się zastanowić, gdzie dokładnie będą one zamontowane i jakiego rodzaju obciążenie będą musiały przenosić. Dane te pozwolą dobrać właściwą wielkość krat, a także materiał, z jakiego mają być one wykonane. Precyzyjne określenie parametrów gwarantuje trwałość krat pomostowych, a w konsekwencji także konieczne w zakładzie pracy bezpieczeństwo ludzi.

Czytaj więcej...